חדשות

היעילות והבטיחות של Rivarxoaban בחולים עם פרפור פרוזדורים והיצרות מסתם מיטראלי (International Journal of Cardiology)

20/03/2022

 

מנתונים ממחקר פיילוט אקראי ומבוקר עולה כי ל-Rivaroxaban (קסרלטו) פרופיל בטיחות ויעילות טוב בחולים עם פרפור פרוזדורים והיצרות מסתם מיטראלי בדרגה בינונית-עד-חמורה.

 

ברקע למחקר מסבירים החוקרים כי חולים עם היצרות מסתם מיטראלי בדרגה בינונית-עד-חמורה הוצאו מכל המחקרים האקראיים-מבוקרים הגדולים להשוואת נוגדי קרישה פומיים שאינם אנטגוניסטים כנגד ויטמין K אל מול קומדין בחולים עם פרפור פרוזדורים.

 

במחקר הפיילוט הנוכחי, אשר היה מחקר אקראי ומבוקר, נכללו 40 חולים עם פרפור פרוזדורים והיצרות מסתם מיטראלי בדרגה בינונית-עד-חמורה.

 

המשתתפים במחקר חולקו באקראי לטיפול ב-Rivaroxaban במינון יומי של 20 מ"ג או קומדין.

 

במהלך 12 חודשי המעקב אחר החולים, לא תועדו מקרים של אירוע מוחי איסכמי תסמיני או אירועים של תסחיף סיסטמי (התוצא העיקרי המשולב של המחקר). עוד מדווחים החוקרים כי לא תוארו אירועי דמם מג'ורי במהלך תקופת המעקב.

 

לאורך 12 חודשי המחקר, ב-18.2% מהחולים היו סמנים בבדיקת אקו-לב לתרומבוגניות מוגברת באוזנית פרוזדור שמאל.

 

על-פי בדיקות MRI של המוח, שיעור אירועי איסכמיה מוחית שקטה עמדו על 13.3% בזרוע הטיפול ב-Rivaroxaban ועל 17.6% בזרוע הטיפול בקומדין.

 

ממצאי המחקר מעידים על בטיחות ויעילות Rivaroxaban בטיפול בחולים עם פרפור פרוזדורים והיצרות בדרגה מתונה-עד-חמורה של המסתם המיטראלי ותומכים בהשלמת מחקרים גדולים יותר להערכת הטיפול התרופתי באוכלוסייה זו.

 

International Journal of Cardiology, March 16, 2022

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2024 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני