חדשות

הנחיות חדשות מביאות לשיפור האבחנה של זיהום בנגיף HPV (מתוך כנס CAP)

29/09/2014

 

הנחיות חדשות בנושא HPV (Human Papillomavirus) שאומצו לאחרונה ע"י ארגון הבריאות העולמי מסייעות לרופאים להשיג אבחנות הדירות ועקביות יותר בבדיקות ביופסיה של נגעים קשקשיים, כך מסבירים מומחים במהלך כנס ה-College of American Pathologists. ההמלצות יסייעו לרופאים להעריך באופן מדויק יותר את הסיכון של מטופלת לנגעים טרום-ממאירים.

 

ההנחיות הן תוצר שיתוף פעולה של CAP ו-American Society for Colposcopy and Cervical Pathology, ומהוות חלק מפרוייקט LAST (Lower Anogenital Squamous Terminology Standardization) לנגעים על-רקע HPV.

 

חברי הועידה מכירים בשונות האבחנתית ומנסים לצמצם את הבעיות ע"י הגבלת מספר הסיווגים ההיסטופתולוגיים. הם גם ממליצים על שיקול דעת בכל הנוגע להשלמת בדיקות לסמנים בדם. גישה זו זוכה לתמיכה בינלאומית וצפויה להביא לשיפור התקשורת בין פתולוגים וקלינאים.

 

בהתמחויות שונות נעשה שימוש במונחים שונים בדיונים בנוגע לנגעים קשקשיים על-רקע נגיף HPV של אזור אנו-גניטאלי. חלק מהטרמינולוגיה אינו עדכני עוד ואינו משקף את האינפורמציה החדשה הנוגעת לביולוגיה והפתוגנזה של HPV.

 

לדברי אנשי הועידה, ההנחה הבסיסית הייתה כי ישנה ביולוגיה אפיתליאלית אחידה בבסיס נגעים קשקשיים על-רקע HPV בגברים ובנשים. לאחר ההבנה כי כל דגימה ממטופל מהווה ייצוג יחיד של הביולוגיה האמיתית של המטופל, הם תכננו מערכת לתיאור הסיכון הנוכחי והעתידי לממאירות. כעת, מונחים דוגמת CIS (Carcinoma In Situ) ודיספלזיה (קלה, בינונית וחמורה) אינם מצויים עוד בשימוש.

המומחים מפרסמים גם המלצות בנוגע לשימוש האופטימאלי בסמנים הזמינים ולאחר שסקרו מחקרים של כל האפשרויות המסחריות, הם ממליצים על בדיקת P16.

 

מתוך כנס CAP  

 

לידיעה במדסקייפ

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2024 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני