חדשות

מומחים קובעים כי קיים משבר חריף של ניתוחים אונקולוגיים עולמי המחייב פתרון דחוף (מתוך כנס ה-ECC 2015)

01/10/2015

מאת מערכת אי-מד

לניתוח יש השפעה גדולה יותר על סרטן מאשר כל סוג טיפול אחר, עם פוטנציאל ריפוי של למעלה מ-50% מהמטופלים אך עדיין  לפחות מ-25% מחולי הסרטן יש גישה לטיפול ניתוחי בטוח ובר השגה, כך טוענים מומחים שהציגו הממצאים בכנס האירופאי לסרטן (ECC)  אשר מוצגים גם ב- Lancet Oncology .

להערכת המומחים קיים מחסור בזמינות של היכולת לביצוע ניתוחים אונקולוגיים. הם מציעים שילוב של מחקר, שיפורים בשיטות ניתוחיות והכללת ניתוחים בתכניות לאומיות לטיפול בסרטן.

ע''פ הממצאים, לפחות מ-25% מחולי הסרטן יש גישה זמינה לביצוע ניתוחים אונקולוגיים בטוחים וברי השגה מבחינת עלות, כאשר במדינות עניות כ-95% מהחולים אינם מקבלים טיפול ניתוחי בסיסי נאות.

המחברים מדגישים כי ביחד עם העלייה בהיארעות של סרטן הקשורה לעלייה בתוחלת החיים, מספר הפרוצדורות הנדרש מידי שנה מוערך בכ-45 מיליון. הם מציינים שללא השקעה משמעותית, כ-75% של חולי הסרטן במדינות עם רמת הכנסות בינוניות-נמוכות צפויים למות מסרטן ב-2030 בהשוואה לפחות מ-50% במדינות המפותחות.

החוקרים מעריכים שההפסדים הנצברים לכלכלה הגלובלית כתוצאה מחסר בביצוע ניתוחים אונקולוגיים עלול להגיע לכ-20 מיליארד $, כ-1.3%   מהתפוקה העולמית.

לדיווח במדסקייפ

Lancet Oncology

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2024 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני