חדשות

קיטרודה אושרה בבריטניה לטיפול בנשים עם סרטן שד שלילי לשלושת הקולטנים (מתוך הודעת NICE)

10/06/2022

 

הטיפול בקיטרודה (Pembrolizumab) אושר ע"י ה-NICE (National Institute for Health and Care Excellence) לטיפול בשילוב עם כימותרפיה לנשים מבוגרות עם צורה נדירה של סרטן שד שלילי לשלושת הקולטנים.

 

על-פי ההערכות, כ1-00 נשים בכל שנה עם סרטן שד שלילי לשלושת הקולטנים צפויות ליהנות מהתועלת של הטיפול התרופתי.

 

הטיפול ב-Pembrolizumab ניתן בזריקה אחת לשלושה שבועות ומכוון באופן ספציפי כנגד סרטן שד שלילי לשלושת הקולטנים. הטיפול בקיטרודה אושר לטיפול בנשים שלא קיבלו טיפול כימותרפי כנגד מחלה גרורתית ובהן ניתן להסרת הגידול אינו אפשרי.

 

עדויות ממחקרים קליניים הראו כי בהשוואה לטיפולים זמינים אחרים, שילוב קיטרודה עם כימותרפיה מעלה את תוחלת החיים של החולים, כמו גם את משך הזמן עד להתקדמות הממאירות.

 

משמעות ההמלצה היא כי נשים שלא יכולות לקבל את השילובים הזמינים כיום של Atezolizumab עם כימותרפיה כעת עשויות להיות מועמדות מתאימות לטיפול בקיטרודה, הפועל ע"י חסימת פעילות PD-L1, המיוצר בכמויות גדולות יותר בתאי סרטן לעומת תאים תקינים.

 

ועידה מטעם NICE הסכימה כי השילוב עם קיטרודה משתלם מבחינת מאזן עלות-תועלת לטיפול מאריך חיים באלו עם תוחלת חיים קצרה.

 

משמעות ההמלצה הנוכחית הינה כי כעת לנשים שאינן מתאימות לטיפול ב-Atezolizumab, טיפול אימונותרפי אחר המומלץ ע"י NICE, יש אפשרות טיפול חדשה העשויה לסייע בהארכת תוחלת החיים. לכן, למרות שההמלצה הינה לאוכלוסיה צרה יותר מזה לה מאושר המשלב עם קיטרודה, המשמעות היא כי כעת למספר גדול יותר של נשים עם סרטן שד שלילי לשלושת הקולטנים יש אפשרויות טיפול יעילות.

 

מתוך הודעת NICE

 

לידיעה ב-PharmaTimes

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2024 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<