הודעות אירגונים

אפליקציית IPlena לבעיות גב וצוואר בעזרת בינה מלאכותית

17/05/2022

אלכסנדר סרוקובסקי, מנכ"ל iPlena, הוא אוסטאופת ופיזיותרפיסט גרמני, שרותם את הטכנולוגיה לטובת גישת אבחון וטיפול חדשנית, ופתרון הרשום כפטנט, שמבוסס על ניתוח נתונים באמצעות AI.

 שלוש תמונות, אבחון מידי וקבלת תכנית אימונים אישית - אפליקציית iPlena משתמשת בבינה מלאכותית לצורך טיפול בכאבי גב וצוואר, לשיפור היציבה והתנועה של הגוף, בהתאם למבנה השלד והסימטריה שלו. בעזרת מכלול תרגילים ממוקדים, משתפרת היציבה והתנועה של הגוף. עכשיו אפליקציית iPlena תומכת גם בשפה העברית

רבים סובלים מכאבי גב וצוואר. למעשה, זהו אחד הכאבים הכרוניים השכיחים בעולם, והם נגרמים כתוצאה מאורח החיים – ישיבה ממושכת, פציעת כתוצאה מפעילות ספורטיבית, לחץ, מתח והשמנה. גם למבנה השלד וצורת היציבה, ההליכה והריצה של הגוף השפעה גדולה על עומס המפרקים וגם על השרירים ותפקודם.

רבים נעזרים בפעילות גופנית, פיזיותרפיה, תרופות לשיכוך כאב וניתוחים. הטיפולים הקיימים מצליחים לעתים להעלים את הכאב, אך לא תמיד מצליחים לטפל בבעיה שגורמת לכאב.

אפליקציית iPlena משתמשת בבינה מלאכותית לצורך אבחון וטיפול בכאבי גב וצוואר, לשיפור היציבה והתנועה של הגוף וכתוצאה מכך בטיפול בגורם לכאבים ולא רק בכאבים עצמם.

אלכסנדר סרוקובסקי הוא הבעלים של שלוש מרפאות בגרמניה, שבהן אלפי מטופלים טופלו בשיטות שפיתח והשיגו תוצאות מצוינות.

איך זה עובד?

שלב 1: נכנסים לאפליקציה ומצלמים שלוש תמונות. הצילומים נעשה בביגוד מלא. האפליקציה סורקת את הגוף, צורת העמידה, הפרופורציות, המבנה הסימטרי ומצביעה בתוך שניות על המקורות לבעיות.

שלב 2: התאמת אימון אישי. האפליקציה תפרט מדוע ישנן בעיות, ואיך אפשר לטפל בהן באמצעות תרגילים ממוקדים.  

שלב 3: תכנית אישית של אימוני 3 דקות. האפליקציה מספקת לוח זמנים של תכנון אימונים אישי המבוסס על הנתונים וניתוח גופני אישי. האימונים קצרים מאוד ופשוטים לתרגול. 

 

 

 

 

השפה? עברית. השיפור: כבר אחרי האימון הראשון

אם לדוגמה באחת הכתפיים יש דלקת כרונית וניתן לזהות את הדלקת ב-MRI, הטיפול ימוקד בשיכוך הכאבים והעלמת הדלקת. אולם באמצעות אפליקציית iPlena ניתן להבין למה יש דלקת כרונית בכתף, אילו תנועות, מבנה שלד או א-סימטריית השלד גורמים לבעיה – ולתקן זאת באמצעות התרגילים. לדוגמה, מיפוי הבינה המלאכותית יכול להצביע על כך שמקור הבעיה בגלל באגן, בצוואר ובמנח כפות הרגליים. במשפט אחד: הטיפול הוא לא בכאב, אלא נועד למנוע את הסיבה לכאב על ידי שינוי.

מחקרים הראו שיפור של 28% ביציבה של עמוד השדרה לאחר האימון הראשון. האפליקציה תומכת בשפה העברית וניתן להשתמש בה בקלות.

התרגילים שהיא מספקת למשתמשים אינם תרגילי התעמלות רגילים, אלא תרגילים המותאמים לטיפול המסוים לו זקוק המשתמש, בהתאם לדיאגנוזה של הבינה המלאכותית. אחד היתרונות של התרגול הוא פיתוח זיכרון שרירי לגוף, שמסייע ליציבה ותנועה נכונים יותר עבורו.

אפליקציית iPlena מספקת פתרון טבעי, קל ופשוט

"שיטת הטיפול שלנו פותחה בקליניקות שלנו בגרמניה במשך 6 שנים וכבר סייעה ליותר מ-10,000 אנשים", אומר סרוקובסקי, "בשנה שעברה התחלתי לפתח את שילוב הבינה המלאכותית ויישומה כחלק מהאבחון והטיפול. אפליקציית iPlena מספקת פתרון טבעי, קל ופשוט לביצוע כדי לטפל במקור הבעיות. אנחנו לא שואלים באפליקציה את האנשים איפה כואב להם, אלא מנתחים את סימטריית הגוף, עקמת, זוויות השלד ועוד פרמטרים".

המשתמשים באפליקציה יקבלו תכנית אימונים ל-28 ימים, כשמדי שבוע נערכת סריקה גופנית כדי לעקוב אחר ההתאמה והשיפור. במעקב שנערך אחר משתמשים בגרמניה, הם דיווחו על תחושת אנרגיה, הפחתה בכאבים וחיזוק השרירים כבר בסדרת האימונים הראשונה.

שני מסלולי שימוש:

Freemium: מסלול חינמי שבו מתבצעת סריקה אחת לשלושה חודשים לבחינת בעיות היציבה והעמידה.

Premium: מסלול בתשלום של 47.9 שקלים או 153.9 שקלים בשנה, שמספק סריקה אחת מדי שבוע, ניתוח כלל בעיות היציבה ותוכנית אימונים אישית.

האפליקציה זמינה למשתמשי אייפון, בקרוב תצא גרסה גם למשתמשי אנדרואיד

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2024 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<